ASFA TEMİZ KALPLER KOROSU

“TERTEMİZ” TASAVVUF MÜZİĞİ ALBÜMÜ HAKKINDA

Asfa Eğitim Kurumları 2014 yılında müzik alanında bir ilke imza atarak Asfa Temiz Kalpler Korosu’nun seslendirmesiyle Tertemiz albümünü çıkardı.

Tasavvuf müziğine ilgi duyan 7’den 70’e her yaş grubuna hitap eden Tertemiz albümü ile Asfa Temiz Kalpler Korosu; öğrenim çağında olan çocuklar ve gençler üzerinde günümüz popüler kültürünün ürünü olan müzikler yerine özümüze uygun sanat eserlerinin farkındalığını sağlayarak alanında büyük başarılara imza attı.

Birinci Tertemiz albümü eserlerin seçilmesinden stüdyo kayıtlarının gerçekleştirilmesine kadar her aşaması profesyonel şekilde organize edilmiş bir albüm oldu. Akra FM stüdyolarında gerçekleştirilen kayıtlarında icra edilen klasik eserlerin seçkin örneklerinin de yer aldığı albümün en önemli unsurlarından biri de; ülkemizin yetiştirdiği ve sanatımızı dünyada başarı ile defalarca temsil etmiş seçkin üç büyük usta sanatçının sesleriyle katkı sağlamasıydı. Ahmet Özhan, Sami Savni Özer ve Mustafa Demirci çocuklarla düet yaparak desteklerini esirgemediler. Verilen emeklerin neticesinde ise ortaya çok güzel bir albüm çıktı ve Asfa Temiz Kalpler Korosu Salavat, Tekbir, Naat ve şiirlerle gönülleri adeta fethettiler. Üstelik albümlerinden elde edilen gelirleri Soma faciasında yetim kalan 3 çocuğun eğitim masraflarını karşılamak amacıyla kullandılar.

İşte Tertemiz albümünden elde edilen bu başarılar sonucu albümünün ikincisinin çıkarılmasına karar verildi ve Tertemiz-2 albümü 21 Şubat 2016 Cumartesi günü ilk kez dinleyiciler ile buluştu.

Tertemiz-2 albümü ile yoluna devam eden Asfa Temiz Kalpler Korosu ilk albümlerindeki hassasiyeti ve misyonu ikinci albümlerinde de korudular. Koro, Tertemiz-2 albümünde müstesna 11 tane ilahiyi seslendirdi. Bu albümde ise miniklere ülkemizin yetiştirdiği ender musiki sanatçılarından Fatih Koca Bey eşlik etti. Fatih Koca Bey’in de katkılarıyla bu albüm bir öncekini aratmayacak şekilde gönüllere hitap eden bir albüm oldu ve beğenilerinize sunuldu.

Tertemiz-2 albümünde minicik yüreklerden dökülen bu eşsiz ilahiler sizleri huzurlu ve manevi iklimlere doğru yola çıkmaya davet ediyor.  Siz de bu havayı solumak için bu minik seslere kulak verin.

Asfa Temiz Kalpler Korosu