ASFA TEMİZ KALPLER KOROSU

“TERTEMİZ” TASAVVUF MÜZİĞİ ALBÜMÜ

YAPILAN BİR YAT GEZİSİYLE TANITILDI. 

Asfa Eğitim Kurumları adını yepyeni bir projeyle yine bir ilke imza atarak müzik alanında kalıcı bir çalışma ortaya koyuyor: Asfa Temiz Kalpler Korosu “Tertemiz” Tasavvuf Müziği Albümü’nü Boğaz’da Kadıköy iskelesinin ardından Üsküdar ve Beşiktaş’dan davetlileri alıp hareket eden özel bir yat ile konuklarına ve basın ile kamuoyuna duyurdu.

Asfa Eğitim Kurumları 27 yıllık eğitim birikimini ve başarısını yetiştirmiş olduğu eşsiz seslerle, müzik dünyasına da taşıdı.

Öğrenim çağında olan çocuklar ve gençler üzerinde günümüz popüler kültürünün ürünü olan müzikler yerine özümüze uygun olan sanat eserlerinin farkındalığını sağlama amacıyla yola çıkılan “Tertemiz” isimli bu müstesna eser özellikle Tasavvuf müziğine ilgi duyan 7’den 70’e herkese hitap eden harika bir albüm ve harika parçalar ile sevenlerine merhaba dedi.

Tertemiz albümünün Tanıtım Lansmanına Sanatçı Sami Savni ÖZER, Yazar Senai DEMİRCİ ve çok sayıda davetlinin yanı sıra Basın mensupları katıldı.

Eserlerin seçilmesinden, stüdyo kayıtlarının gerçekleştirilmesine kadar her aşaması profesyonel şekilde gerçekleştirilmiş projenin Akra Fm stüdyolarında gerçekleştirilen kayıtlarında icra edilen klasik eserlerin seçkin örneklerinin de yer aldığı albümün en önemli unsurlarından biri de; ülkemizin yetiştirdiği ve sanatımızı dünyada başarı ile defalarca temsil etmiş seçkin üç büyük usta sanatçının sesleriyle katkı sağlıyor.

Albümde;  Ahmet Özhan, Sami Savni Özer ve Mustafa Demirci’nin çocuklar ile düetleri de yer aldı.

Tanıtım programında Asfa Eğitim Kurumları yetkilileri; “Bu albüm ile En saf, En temiz (Asfa) çocukların icrasıyla değerlenen ilahilerle ruhlar şenlenecek, Salavat, Tekbir, Naat ve şiirlerle gönüller fethedilecek.” Şeklinde yorumlarını dile getirdiler.

Albümde yer alan parçalardan örnekler dinlemek ve albüm hakkında ki diğer tüm detaylara www.tertemiz.org adresinden ulaşılabilirken, “Tertemiz” adlı albüm tüm müzik marketlerde ve www.internetpazar.com ‘da satışa sunuldu.