BASIN BÜLTENİ

Basın Bülteni’ni indirmek için tıklayınız

Temiz kalplerden yetimler için “tertemiz” bir albüm…

Yaşları 9-12 arasında değişen ilköğretim çağındaki 9 öğrenciden oluşan Temiz Kalpler Korosu, popüler kültürün yıprattığı ve modern hayatın yorduğu gönüllere “Tertemiz” albümüyle hitap edecek.

Ünlü sanatçılar Ahmet Özhan, Sami Savni Özer ve Mustafa Demirci’nin küçük sanatçılarla düet yaptığı Tertemiz albümü yapılan bir yat gezisiyle tanıtıldı.

Tertemiz albümünün geliriyle, Soma’daki kazada hayatını kaybeden maden işçilerinin çocukları arasından ilköğretim birinci sınıfa başlayacak 3 yetimin, öğrenim hayatı boyunca her türlü ihtiyacı karşılanacak. 

Son dönemde “Önce Namaz” ve “İlla Edeb” gibi sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiren Asfa Eğitim Kurumları, toplumda farkındalık oluşturacak projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.  Tasavvuf müziği alanında bir ilke imza atan Asfa, sosyal sorumluluk projesi kapsamında oluşturduğu Temiz Kalpler Korosu ile müzik alanında kalıcı eserler ortaya koymayı hedefliyor.  Temiz Kalpler Korosu’nun ilk albümü olan Tertemiz, düzenlenen bir etkinlikle müzikseverlerin beğenisine sunuldu. 

Kültürümüze özgü müzik eserlerine yönelik farkındalık oluşturma amacıyla hazırlanan bu çalışma 7’den 70’e herkese hitap ediyor. Öğrenim çağındaki çocuklar ve gençler üzerinde etkili olan popüler kültürün çıkmaz sokaklarından engin, köklü ve zengin medeniyetimize bir dönüş Tertemiz albümü…

Eserlerin titizlikle seçilmesinden stüdyo kayıtlarının yapılmasına kadar her aşamasına yoğun emek verilen projeye tasavvuf musikisinin önde gelen sanatçıları Ahmet Özhan, Sami Savni Özer ve Mustafa Demirci yorumlarıyla katkıda bulundu. Asfa’nın müzik öğretmenlerinden Süreyya Tezeren tarafından yetiştirilen 9 öğrenciden oluşan Temiz Kalpler Korosu’nun seslendirdiği tasavvuf müziği eserleri modern hayatın yorduğu ve kirlettiği kalplere hitap edecek.

Stüdyo kayıtlarının AKRA FM’de gerçekleştirildiği albüm projesinde klasik eserlerin seçkin örnekleri icra edildi. Albümde ülkemizin yetiştirdiği ve sanatımızı dünyada başarı ile temsil eden seçkin saz üstadlarından, neyde Volkan Yılmaz, kanunda Turgut Özüfler, tamburda Özata Ayan ve kemençede Sertaç Tezeren görev aldı. Ramazan ayında musikişinaslarla buluşacak olan “Tertemiz” tasavvuf müziği albümünü yıllar boyu keyifle dinleyeceksiniz.

Temiz Kalpler Korusu’nu neden oluşturduklarıyla ilgili bilgi veren Asfa Genel Müdürü Belma Uysal, son yıllarda sosyal sorumluluk projelerine öncelik verdiklerini belirterek, “Modern çağda, başta teknoloji bağımlılığı olmak üzere çeşitli etmenlerden dolayı genç neslimiz, kadim geleneğimizin ulvi değerlerini doğru şekilde algılamaktan uzaklaşıyor. Toplumda, özellikle gençlerimizde geleneğimizin öz değerleriyle ilgili farkındalık oluşturmak gayesiyle projeler üretiyoruz. Temiz Kalpler Korosu projesi de bu gayeyle ortaya çıktı. Tertemiz albümü modern hayatın problemiyle baş etme çalışan gönüllere seslenecek, sığınacak bir liman olacak. Albümün gelirlerini ise Soma’daki elim maden kazasında Hakk’ın rahmetine kavuşan madencilerimizin yetim çocuklarına ulaştıracağız. İlköğretim birinci sınıfa başlayacak 3 öğrencimizin her türlü eğitim ihtiyacını karşılayacağız” dedi.

Tertemiz albümünün tanıtım gecesinde, sanatçılardan Sami Savni Özer ve öğrenciler albümdeki eserleri canlı seslendirecek. Programa Milli Eğitim Bakanlığı bürokratları ve eğitim camiasının önde gelen temsilcileri iştirak edecek.