ASFA TEMİZ KALPLER KOROSU
“TERTEMİZ-2” TASAVVUF MÜZİĞİ ALBÜMÜ ÇIKTI

İlk olarak 2014 yılında Asfa Temiz Kalpler Korosu tarafından çıkarılan Tertemiz albümünün gördüğü yoğun ilgi ve elde ettiği başarılar sonucunda ikincisi çıkarılan Tertemiz-2 albümünün tanıtımı 21 Şubat Pazar akşamı Dolmabahçe Sarayı Sanat Galerisi’nde yapıldı.

Gençlere dayatılan kendi değer ve kültürümüzden uzak, tüketmeye yönelik popüler müziklere alternatif olarak kendi değerlerimizin yansıtıldığı, İnsanlara huzur veren ve manevi duyguları pekiştiren sanat eserlerini yeni nesle sevdirmek için yola çıkan Asfa Temiz Kalpler Korosu Tertemiz albümüyle bunu başarmış oldu. Ve bu yolculuk Tertemiz-2 ile devam etti.

Tertemiz-2 albümünün tanıtımının yapıldığı program 21 Şubat 2016 Pazar günü Dolmabahçe Sarayı Sanat Galerisi’nde gerçekleşti. Tertemiz-2’nin lansman gecesi, saat 18.00’de kokteylle başladı. Kokteylin ardından albümün tanıtım filmi izlendi ve daha sonrasında Asfa Genel Müdürü Belma Uysal selamlama konuşmasını gerçekleştirdi. Genel Müdürümüz Belma Uysal’dan sonra İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakçı Kan ile Refah Partisi eski Milletvekili Merve Kavakçı’nın babası İslami İlimler Hocası Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı, AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Asfa Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Sami Selçukbiricik de gecede anlamlı konuşmalar yaptılar.

Konuşmaların ardından sahneye çıkan Temiz Kalpler Korosu ve onlara iki ilahide eşlik eden ünlü tasavvuf musiki sanatçısı Fatih Koca Bey seslendirdikleri ilahilerle dinleyenlerin kalplerine huzur verdiler. Program, plaket ve hediyelerin takdiminin ardından hain terör saldırısında hayatını kaybeden şehitlerimiz için M. Zahid Kotku Camii İmam Hatibi Yahya Özkul tarafından yapılan hatim duası ile son buldu.