Yaşları 9-12 arasında değişen öğrencilerden oluşan Asfa Temiz Kalpler Korosu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da iştirak ettiği İstanbul Dostluk Derneği’nin düzenlediği iftar programında sahne alarak Tertemiz albümünden sevilen eserleri icra etti. Başbakan Erdoğan, koronun minik sanatçılarını tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bakanlar Kurulu üyelerinin ve milletvekillerinin yanı sıra İstanbul’un birçok belediyesinin başkanının iştirak ettiği programda Temiz Kalpler Korusu, modern hayatın yorduğu gönüllere seslendi.

Ünlü sanatçılar Ahmet Özhan, Sami Savni Özer ve Mustafa Demirci’nin küçük sanatçılarla düet yaptığı Tertemiz albümünün gelirleriyle Soma’daki kazada hayatını kaybeden madencilerin çocukları arasından ilköğretim birinci sınıfa başlayacak 3 yetimin, öğrenim hayatı boyunca her türlü ihtiyacı karşılanacak.

Tasavvuf müziği alanında bir ilke imza atan Asfa Eğitim Kurumları, sosyal sorumluluk projesi kapsamında oluşturduğu Temiz Kalpler Korosu ile müzik alanında kalıcı eserler ortaya koymayı hedefliyor. Temiz Kalpler Korosu’nun ilk albümüne Tertemiz adı verildi.

Kültürümüze özgü müzik eserlerine yönelik farkındalık oluşturma amacıyla hazırlanan bu çalışma 7’den 70’e herkese hitap ediyor. Öğrenim çağındaki çocuklar ve gençler üzerinde etkili olan popüler kültürün çıkmaz sokaklarından engin, köklü ve zengin medeniyetimize bir dönüş Tertemiz albümü…

Eserlerin titizlikle seçilmesinden stüdyo kayıtlarının yapılmasına kadar her aşamasına yoğun emek verilen projeye tasavvuf musikisinin önde gelen sanatçıları Ahmet Özhan, Sami Savni Özer ve Mustafa Demirci yorumlarıyla katkıda bulundu. Asfa’nın müzik öğretmenlerinden Süreyya Tezeren tarafından yetiştirilen 9 öğrenciden oluşan Temiz Kalpler Korosu’nun seslendirdiği tasavvuf müziği eserleri modern hayatın yorduğu ve kirlettiği kalplere hitap ediyor. Stüdyo kayıtlarının AKRA FM’de gerçekleştirildiği albüm projesinde klasik eserlerin seçkin örnekleri icra edildi.

Asfa Genel Müdürü Belma Uysal, son yıllarda sosyal sorumluluk projelerine öncelik verdiklerini belirterek, “Modern çağda, başta teknoloji bağımlılığı olmak üzere çeşitli etmenlerden dolayı genç neslimiz, kadim geleneğimizin ulvi değerlerini doğru şekilde algılamaktan uzaklaşıyor. Toplumda, özellikle gençlerimizde geleneğimizin öz değerleriyle ilgili farkındalık oluşturmak gayesiyle projeler üretiyoruz. Temiz Kalpler Korosu projesi de bu gayeyle ortaya çıktı. Tertemiz albümü modern hayatın problemiyle baş etme çalışan gönüllere seslenecek, sığınacak bir liman olacak. Albümün gelirlerini ise Soma’daki elim maden kazasında Hakk’ın rahmetine kavuşan madencilerimizin yetim çocuklarına ulaştıracağız. İlköğretim birinci sınıfa başlayacak 3 öğrencimizin her türlü eğitim ihtiyacını karşılamayı hedefliyoruz” dedi.